Хворі після інсульту відновлення мови і рухів історії одужання .

29.07.2015

Відновлення після інсульту – Приклади з газети «Вісник ЗОЖ»


Ще про цю хворобу читайте в рубриці. ІНСУЛЬТ

Відновлення після інсульту, швидкість і повнота реабілітації залежать від величини ураження головного мозку.

У одних хворих після інсульту рух і мова повністю відновлюються в перші тижні або місяці, а в інших залишаються затрудненными, а у третіх майже не відновлюються.

Найбільш швидко процес відновлення втрачених функцій у перший рік після інсульту. Потім хворий змиряється зі своїм становищем, пристосовується до наявних дефектів, прогрес у реабілітації зупиняється

Хворий після інсульту, як тільки дозволить стан, повинен починати робити фізичні вправи, щоб відновити рухливість паралізованих кінцівок як можна повніше і звести наслідки інсульту до мінімуму. А поки лежачий хворий не в змозі що-небудь робити сам, з ним повинні займатися його близькі – робити пасивну гімнастику, масаж

Багато паралізовані хворі після інсульту впадають в депресію і байдуже ставляться до свого стану, реабілітаційної гімнастикою вони займатися не хочуть, не намагаються відновити мова після інсульту. Цілими днями лежать в ліжку без руху. У таких хворих погано відновлюються навіть легкі порушення рухових функцій.

Часто це відбувається навіть не з-за ліні і депресії, а з-за поразки певних областей мозку. Таких хворих треба правильно стимулювати, щоб швидше подолати наслідки інсульту головного мозку.

Нижче наведено історії хворих, що перенесли інсульт, які змогли відновити себе, в тому числі і після обширних інсультів, коли лікарі пророкували повну нерухомість до кінця життя. Історії взяті з газети «Вісник ЗОЖ» з рубрики «Життя після інсульту»

Відновлення після обширного інсульту

Чоловіки переніс обширний інсульт, постраждала велика частина мозку, виявилася паралізована половина тіла, були втрачені зір і мова. Дружині сказали, що надії мало, і якщо він не помре в найближчий тиждень, буде паралізований на все життя. Але цілеспрямованість, наполегливість, сила волі і віра в себе допомогли йому встати на ноги і обслуговувати себе самому, хоч багато хто наслідки інсульту залишилися до цих пір.

Вважається, що частина неушкодженого мозку може взяти на себе функції пошкодженої частини і передавати імпульси паралізованим частинах тіла. Але це можливо за допомогою тренувань і віри у поліпшення свого стану

Для чоловіка було дуже складно навчитися ковтати, їсти їжу, контролювати сечовий міхур, але він вирішив не здаватися, а щогодини боротися за своє здоров’я. Головне не звикати до того стану, в якому знаходишся, а щодня рухатися вперед.

Та частина мозку, яка управляє вимовою і розумінням мови, відновилася після виконання спеціальних вправ, які порадили в лікарні. Він виконував ці вправи 1 рік після інсульту кожен день, і потім ще протягом п’яти років у тих випадках, коли особа починало перекошувати.

Після того, як він навчився сидіти на тому місці, яке не відчував, хворий став думати про те, як би навчиться стояти і пересуватися. Але на це не вистачало сил – він ковтав їжу з працею, тому їв мало. Більшу частину дня він проводив сидячи в колясці, навчився однією здоровою рукою прив’язувати себе до неї, а здоровою ногою, відштовхуючись від підлоги, пересувати візок. Життя відразу стала цікавіше.

Потім навчився самостійно одягатися і роздягатися.

Хоч і через п’ять років рука і нога залишилися паралізованими, чоловік навчився ходити з допомогою палиці, спускатися по сходах з допомогою поручнів спиною вперед.

Перед тим, як паралізований хворий після інсульту збирається встати на ноги, йому потрібно фіксувати, в якому положенні знаходиться нога, інакше можна впасти – паралізована нога під час підйому зі стільця, ліжка не здатна утримати вагу тіла і як би підгинається. Необхідно час, щоб навчитися спиратися на паралізовану ногу й утримувати баланс тіла.

Дуже корисно розтягувати паралізовану руку і кожен палець на ній по декілька разів в день, але потрібно дотримуватися обережності, щоб не порушити суглоби через відсутність чутливості в руці. Якщо тиск в нормі, то корисно наступне вправа: тримаючись здоровою рукою за нерухому опору, намагатися робити присідання, починаючи від трьох разів, довести до 10 (по 2-3 рази в день)

Через 4 роки після інсульту після інсульту паралізований чоловік сам ходить, коляску сідає, тільки якщо відчуває, що втомився або втрачає баланс, сам роздягається і одягається, включаючи взуття, готує їжу, намагається з усіх сил стати незалежним (ЗСЖ 2003, №10, стор 14-15, 2003, №21, с. 24)

Тренажер Фролова

Чоловік переніс інсульт головного мозку. Після цього брав багато ліків, але стан залишалося дуже плачевним.

Допоміг випадок – була медична виставка, і один лікар порадив придбати йому тренажер Фролова ТДІ-1. Тут же проводилися двомісячні курси з використання цього тренажера. Хворий пройшов курси, освоїв ендогенне дихання на тренажері. Почав з 5 хвилин. Заняття давалися йому дуже важко, довелося мобілізувати всю силу волі і енергію, щоб їх не закинути.

В результаті чоловік довів заняття до двох годин. Домігся відчутних успіхів – став обходитися без ліків, тиск впав з 230/150 до 130-140/90. Почувається добре, пропали шуми в голові, майже всі наслідки інсульту головного мозку зникли — поступово відновлюються паралізовані рука і нога. (ЗСЖ 2003, №22, стор 19)

Відновлення після інсульту

Жінка 53 роки перенесла інсульт, хоч гипертоником ніколи не вважалася, тиск завжди було 120/80. Проте в день інсульту, коли лікар «швидкої» поміряв тиск, воно виявилося 240/70.

Три місяці вона пролежала вдома без руху. Паралізувало правий бік. Рука і нога висіли, як батоги, мова після інсульту порушилася. Хвора зовсім впала духом, але медсестра її переконала, що можна подолати наслідки інсульту головного мозку. Тоді жінка стала боротися за здоров’я: лівою рукою массировала праву сторону, читала вголос, щоб відновити мову, робила зарядку. Коли права нога почала діяти, стала довго ходити по кімнаті. Рука теж не піднімалася вище пояса, тоді вона стала чорнити лівою рукою на стіні мітки і намагалася дотягнутися до них правою рукою. Поступово руки і ноги стали діяти нормально. В цьому допомогли щоденні фізичні вправи. Відтоді минуло 12 років, з наслідків інсульту залишився тільки шум у голові. (ЗСЖ 2000, №11, стор 7)

Як вдалося відновити мова після інсульту

Чоловік у 54 роки потрапив з правостороннім інсультом в лікарню. Лікарі вважали його безнадійним, ніякого лікування проводити не стали. Через кілька годин після інсульту прокинувся в звичайній палаті, а не в реанімації. Дружина вмовила лікарів, не списувати хворого з рахунків, а боротися за його життя. У підсумку життя вдалося врятувати, але терміну життя при виписці призначали 3-4 роки.

Одужання йшло дуже повільно, хворого після інсульту довелося заново вчитися ходити, говорити, читати – зміст прочитаного постійно вислизав, тільки через півроку повернулася здатність до логічного мислення. Логопед рекомендував для відновлення мовлення читати газети вголос, а важкі слова промовляти по кілька разів. Але це було досить нудно. В той час всі зачитувалися романами Валентина Пікуля. І хворий почав читати перший том вголос, слухачкою була дружина. Слова вимовляв старанно, домагаючись правильної вимови. Читав довго, т. к. роман захоплював. Після першого тому мова стала набагато зрозуміліше, майже всі слова вдавалася вимовляти правильно. Після другого тому повернувся колишній голос і його забарвлення, чоловік заговорив, як раніше, до хвороби.

Праву руку відновити так і не вдалося, почав писати лівою рукою. Спочатку виходили каракулі, після двох років тренувань почерк повністю відновився, і став схожий на почерк правої руки, ось тільки швидкість письма впала.

Відновлення після інсульту проходило не так гладко, як може здатися з цього опису. Ці маленькі перемоги відбувалися на тлі болів, в тому числі від гіпертонії, стенокардії, спазмів у руці і нозі, переживань з приводу своєї непотрібності.

Хворому, який раніше займався розумовою роботою, не хотілося залишати свій мозок без навантаження, тому він на друкарській машинці став писати повість — спогади про свого друга поета-фронтовика, яку потім почала публікувати місцева газета, читати книги філософів. Після інсульту минуло майже 20 років, а смертний вирок так і не відбувся. (ЗСЖ 2001, №15, стор 15)

Як вдалося повністю відновитися після інсульту

Жінка після сильного стресу злягла з інсультом, хоча завжди вела здоровий спосіб життя. Довго лежала в депресії, думала, що життя скінчилася. Але одного разу, прочитавши «ЗОЖ», подумала, що дуже багато людей борються зі своєю хворобою ще в більш важких умовах, ніж вона. Після цих думок з величезним зусиллям скотилася з дивана, і щоб дати собі фізичне навантаження стала перевалюватися з боку на бік. Потім прийшли медики, які відвідували її щодня, і допомогли повернутися на диван.

Це був початок, потихеньку колишня лежача хвора почала повзати на правому боці, ходити з милицями. Це тривало півроку, поки її не перевезли жити в сільський будинок. Там вона повзала по траві і раділа, що може сама пересуватися, хоч і координація рухів була порушена. Всі ці зусилля не пройшли даремно. Зараз їй 63 роки, встає рано вранці, робить зарядку і бігає щоранку по лісових стежках. Сама пиляє і коле дрова для печі, влітку працює в городі. Наслідки інсульту головного мозку повністю зникли. (ЗСЖ 2003, №9, стор 8, )

Етапи реабілітації після інсульту

Жінка у вересні 2002 року перенесла інсульт, права сторона залишилася паралізованою. У лікарні, куди вона потрапила, лікарі заразили її оптимізмом, обіцяли, що до Нового року вона побіжить. Минуло більше року. Поки не побігла, але дух оптимізму зберігає, наслідки інсульту головного мозку потихеньку відступають.

Минув рік після інсульту можна розділити на п’ять етапів реабілітації.

1-й етап (жовтень-грудень 2002 року) Хвора вміє тільки лежати і багато плакати. У жовтні провели 10 процедур масажу. У листопаді – 30 уколов (церебролізин, пірацетам). У грудні – почала займатися лікувальною гімнастикою з тренером. Навчилася сидіти в подушках, після цього змогла дивитися телевізор, читати, розгадувати кросворди.

2-й етап (січень – березень 2003) В січні вранці почало підніматися тиск, пройшов курс уколів. У лютому пройшла курс масажу, продовжувала займатися з трениером лікувальною гімнастикою.

У лютому навчилася сама сідати в ліжку з допомогою мотузки, прикріпленої до ніжок дивана, на якому лежить. Сидячи, навчилася гладити, шити. Т. до. вона лівша від народження, а паралізована права рука, ця робота виходила у неї добре.

3-й етап (квітень – липень) З квітня почала вчитися ходити, в лівій руці костур, по обидва сторона – донька та онука. Донька підтримувала з правого паралізованою боку, внучка і милиця з лівої. Хвора доходила від дивана до віконця – 10 кроків, і назад. Це вважалося – 1 раз. З кожним заняттям кількість разів збільшували. З’явилася надія, що навчиться ходити. До того часу пройшло вже півроку після інсульту

4-й етап реабілітації після інсульту (серпень). У серпні жінку перевезли на дачу, там їй дуже сподобалося – свіжі фрукти, повітря. Рухатися вона стала більше. І ходити виходило краще – з одного боку був тепер тільки милиця, а праворуч по раніше дочка або внучка.

5-й етап реабілітації (вересень – листопад, пройшов рік після інсульту) У вересні стали виводити жінку гуляти на вулицю, сама ж хвора навчилася працювати сидячи і допомагати заготовляти урожай з дачі – чистила овочі для консервації, м’яла виноград для вина. Права рука не працювала, нею вона тільки придавливала овочі.

10 листопада стала ходити по будинку лише з паличкою, без підтримки рідних: з диванчика перебирається на стілець, потім на інший стілець, який стоїть поруч зі столом. Тримаючись за стіл, встає на ноги, і, спираючись на милицю, йде по квартирі до вхідних дверей і назад. Це 15 метрів. Спочатку робила по 2-3 рейси на день, до кінця листопада вже за 40 рейсів. На ходьбу йшло не менше 2-х годин на день.

наприкінці листопада пройшов курс уколів і масажу.

(ЗСЖ 2004 р, №2, стор 11)

Відновитися після інсульту допомогли масаж, банки і ходьба

Чоловіка 57 років наздогнав інсульт головного мозку. До цієї події він і не думав про здоровий спосіб життя, намагався є смачніше, а рухатися поменше. Хвороба змусила переглянути його своє ставлення до життя. У підсумку, через рік після інсульту, він скинув 28 кг зайвої ваги, тиск, тиск 115/70, біохімія крові в нормі.

У своєму листі він розповідає про етапах реабілітації після інсульту головного мозку.

Відразу після переведення з реанімації в звичайну палату дружина хворого вирішила не обмежуватися призначеним лікуванням, а зайнятися реабілітацією самостійно. Адже перші години і дні після інсульти найбільш важливі для максимального відновлення втрачених функцій.

Прочитавши, що шийний остеохондроз вносить свій внесок в порушення мозкового кровообігу, велику увагу приділили масажу після інсульту. Поки хворий ще не міг сидіти, дружина массировала йому мочки вух, підколінні ямки, стопи, хребет. Масаж проводила, як пальцями, так і масажними м’ячиками 2-3 рази на день.

Через два тижні «відійшла» ліва нога, через місяць після інсульту – рука, через півтора місяці хворий навчилася виразно говорити окремі слова.

Як тільки паралізованому хворого після інсульту дозволили сидіти, дружина почала робити йому масаж комірцевої зони, спочатку обережно, потім все більш інтенсивно. Звичайний масаж вона чергувала з медовим, а через місяць приєднала і банки, які ставила уздовж хребта в 2 ряди.

Через 2 місяці після інсульту хворого перевезли в санаторій, де призначили фізіопроцедури, масаж, прогулянки. Спочатку чоловік міг пройти 300 м через день, через місяць ходив вже за 3 км. Все це робив через «не можу», жертвуючи сном, телевізором та іншими санаторними спокусами.

У харчуванні віддавав перевагу овочевим і фруктовим стравам, уникаючи є жирне, солодке, сіль і яйця.

Аналіз крові все ще показував високий рівень холестерину, тоді за розробку стратегії харчування взялися більш грунтовно, виключивши всі шкідливі продукти.

Після санаторію чоловік все так само дотримувався дієти та багато ходив – по 1 годині вранці і ввечері в будь-яку погоду. Ходив спочатку повільно, потім все швидше, потім став часом переходити на трусцу. Навантаження регулював за частотою пульсу, підвищував і знижував їх повільно – після енергійної прогулянки не плюхался на диван, а брав контрастний душ, потім робив вправи на розслаблення.

(ЗСЖ 2004 р, №7, стор 16)

Відновлення речі після інсульту.

Це народний засіб допомагає відновити мова після інсульту.

Змішати півсклянки меду і півсклянки цибульного соку. Суміш зберігати в холодильнику. Наполягати складу не вимагається, ніж він свіже, тим краще.

Приймати суміш по 1 ст. л. тричі на день за 20 хвилин до їжі. Коли порція закінчиться, зробити нову. Курс лікування – 1 тиждень. Потім зробити перерву 7 днів, після чого провести повторний курс – копію першого. (ЗСЖ 2004 р, №7, стор 21)

Як впоратися з наслідками інсульту головного мозку.

Жінці 81 рік. Вона перенесла вже 3 інсульту. Долати його наслідки, особливо запаморочення, допомагає їй настій трав, рецепт якого порадила лікар-невропатолог.

1 ст. л. плодів шипшини, 1 ст. л. плодів глоду. 1 ст. л. пустирника залити в термосі 1 літром окропу. Пити по 1 склянці 3 рази в день. Курс лікування 3 місяці. (ЗСЖ 2004 р, №10, стор 26)

Відновлення речі після інсульту з допомогою редьки

Це доступне і перевірений народний засіб для відновлення мови. Покладіть натерту або тонко нарізану редьку під язик і на мову. Тримати в роті. Хворий повинен відчути холодне печіння і поколювання. Якщо ШКТ хворий, то накопичилася слину треба випльовувати. Процедуру робити 3-4 рази в день. (ЗСЖ, стор 38, 2012 р. №6)

Як вдалося подолати наслідки інсульту головного мозку за допомогою яєць

у чоловіка в 78 років стався інсульт. Дочка прочитала про цілющу силу яєць, про те, що свіжі сільські яйця допомагають відновитися після інсульту, і відправила свого хворого батька в село до сестри. Там він з’їдав по 2 яйця вранці і ввечері. Через місяць після лікування ожив, почав ходити, відновилася мова і пам’ять. Всі сусіди були вражені, ніхто не думав, що він зможе встати з ліжка.

Чоловік прожив все літо в селі, додав у вазі і зараз почуває себе добре. (ЗСЖ 2002, №23, стор 19)

Відновлення після геморагічного інсульту.

У чоловіка стався геморагічний інсульт. Після цього він 2 роки пролежав без руху паралізований. Дружина і близькі за ним доглядали. Лежав би так і далі, якщо б не прийшов в гості армійський товариш, і не присоромив: «Як можна лежати і тримати навколо себе «обслуговуючий персонал»? Якщо права сторона не паралізована, то треба працювати над собою». Товариш прив’язав ремені до ніжок дивана, на якому лежав хворий, і зажадав, щоб той намагався піднімати тіло і сідати.

Спочатку було дуже важко. Голова боліла, крутилася, але хворий продовжував постійно займатися: то піднімався, то правою рукою розробляв ліву ногу і руку, заради цього навіть перестав спати вдень. З «колоди» почав перетворюватися в людину. Нарешті, став самостійно перевертатися з боку на бік, сідати. Потім навчився спускати ноги з дивана на підлогу. Сидів спочатку 5-10 секунд, поступово збільшував цей час.

Потім почав з допомогою дружини, а потім і крісла, ставати на підлогу. Стояв 2-3 секунди і сідав. Через рік після початку тренувань почав ходити по квартирі самостійно.

Той же товариш приніс книгу Поля Брегга «Чудо голодування». Чоловік протягом двох років голодував по 24 години на тиждень, потім перейшов на 36-годинне голодування, а ще раз в місяць голодував за 3-4 дні.

Результат такої реабілітації після інсульту (пройшло 5 років, з них 3 роки вправ і голодування):

1. ясність у голові,

2. тиск з 160/120-130 знизилося до 140/100,

3. таблетки більше не потрібні.

4. всі суглоби обертаються вільно, хоча ліва сторона як і раніше «мертва». Але чоловік навчився нею керувати.

Перемогти наслідки інсульту головного мозку самому можна. Для цього потрібно включити свою силу волі та наполегливість, належить трудомістка робота. Візьміться за себе. Якщо ви самі цього не зробите, ніякі лікарі вам не допоможуть. Тільки самостійні щоденні заняття дають позитивний результат.

(ЗСЖ 2006 р., №1, стор 18)

Кожен день як на старті.

Триразова чемпіонка світу зі швидкісного бігу на ковзанах Марія Ісакова в 80 років перенесла інсульт. Ліва сторона виявилася паралізована. Але колишня чемпіонка сказала собі: «Я повинна встати у що б то не стало».

У перші ж дні після інсульту хвора, долаючи запаморочення, слабкість і застереження лікарів, стала сідати в ліжку. У ліжку намагалася рухатися, як могла: піднімала здорові руку і ногу, потім здоровою рукою піднімала хвору. Коли в лікарню приїхала доглядати за нею дочка, примушувала ставити 2 стільці поруч, і спираючись на них намагалася робити зарядку, яку до інсульту робила щоранку. Виходило, звичайно, подібність на те, що було раніше, але хвора змушувала себе не відступати: поверталася, нахилялася, змушувала себе злегка піднімати колін, зображуючи ходьбу, намагалася навіть присідати. Лікарі дивувалися її завзятості.

Через деякий час зміцніла, змогла ходити з паличкою і підтримкою дочки.

Коли повернулася з лікарні додому, теж не дозволяла собі розслабитися. Щоранку змушує себе вставати з ліжка, робить зарядку, оскільки не хоче міняти звичний спосіб життя, потім вмивається, готує собі каву. Все виходить дуже повільно. Потім сідає за в’язання гачком, до якого пристрастилася після лікарні, до цього ніколи не в’язала.

Вывязывает 20 петель, потім змушує ходити себе по квартирі, як втомиться, знову сідає в’язати. Після інсульту пройшло 7 років, тепер вся квартира прикрашена в’язаними ковриками, серветками, накидками, і родичам їх дарує.

Дуже важливо мати справу хворій людині, бути комусь потрібним і отримувати задоволення від зробленого. Бачити результат справи – це як ліки.

(ЗСЖ 2005 р, №24, стор 16-17)

Відновлення речі після інсульту.

Жінка 56 років перенесла 2 інсульту, після першого в неї паралізувало праву сторону, після другого – пропала мова. В газету звернулася дочка, з питанням як відновити мова після інсульту.

Відповідає керівник неврологічного відділення Наукового центру неврології РАМН, професор, доктор МН А. С. Кадиков.

Відновлення мови і рухів після інсульту не завжди відбувається одночасно, мова повертається повільніше.

Навіть при самих важких мовних порушеннях інтелект, як правило, не страждає. Тому не ставтесь до хворого після інсульту, як до нерозумному дитині. Найголовніше – більше спілкуйтеся з хворим, не повинно бути мовної ізоляції. Спочатку треба говорити, називаючи предмети у називному відмінку «Холодильник, тарілка, сир», що означає дістань з холодильника тарілку з сиром. Надалі мовленнєві заняття ускладнюйте.

Спонукайте хворого до власних висловлювань, частіше звертайтеся з питаннями. Виявляйте терпіння, не квапте хворого з відповіддю. Намагайтеся, щоб кожне слово було вимовлено повільно і чітко. Мовленнєві заняття припиняйте, коли побачите, що хворий втомився, не викликайте роздратування, змушуючи відпрацювати певний час.

при хорошому самопочутті заняття по відновленню мови можуть тривати 30-60 хвилин. Проводити 1-3 рази в день, можна робити і більш короткі заняття, але збільшити їх число до 5-6 разів.

Щоб домашні заняття по відновленню мови у паралізованого хворого були більш ефективними, треба отримати попередню консультацію у логопеда. (ЗСЖ 2010 р., №13, стор 25)

Як боротися з наслідками інсульту головного мозку.

Пише жінка, яка перенесла інсульт. Вихід з хвороби їй бачиться в пошуках радості, хоч маленької, але радості. Радість для неї – досягати поставлену мету.

Відразу після інсульту вона перенесла страшний період розпачу, коли всі думки були тільки про хвороби. Подолати цей стан їй допоміг такий випадок. Коли вона сиділа на стільчику біля під’їзду, до неї підійшла знайома жінка, дізнавшись, що сталося, знайома сказала, що це хвороба підступна, і тепер все буде залежати від самої хворий, хто з них переможе. Ці слова запали в душу, хворий дуже захотілося повернутися до колишнього життя, коли вона їздила на дачу, каталася на лижах. Зрозумів, що якщо просто чекати, коли все само пройде, лежати і жаліти себе – то це шлях у глухий кут. Треба боротися і перемагати свою хворобу.

До цієї розмови вона могла ходити тільки по кімнаті, після розмови стала розходжуватися, додаючи кроки, радіючи, що число кроків збільшується. Робила зарядку лежачи, за 30 хвилин, потім знову ходьба, день проходив в роботі над собою. З’явився азарт, повернувся інтерес до життя. Нові перемоги приносять нові радості.

Щоб відновити пам’ять після інсульту перед сном намагалася переказати тексти, прочитані днем. На прогулянку брала з собою текст байок і вчила їх.

Бувають і загострення, і поганий настрій, але жінка не дає їм розгулятися, відразу подумки переключається на щось приємне, щоб відволіктися.

(ЗСЖ 2010 р., №18, стор 9-10)

Як лікувати головний біль після інсульту.

Жінка перенесла 2 роки тому інсульт, звернулася в газету зі скаргою, що після інсульту не проходять головні болі, запаморочення, відчуття страху.

Їй відповідає керівник неврологічного відділення Наукового центру неврології РАМН, професор, доктор МН А. С. Кадиков.

Головні болі могли бути і до інсульту. Сам по собі інсульт веде до головних болів дуже рідко. Тому, якщо вони з’явилися недавно, треба з’ясувати причину їх виникнення. Буває, що головні болі після інсульту з’являються при занадто великої інтенсивності відновлювальних занять.

Коли болить голова, скористайтеся народними засобами – прикладіть до ступень гірчичник, або приготуйте настій із суміші трав: материнка, м’ята, звіробій в рівних пропорціях. 1 ст. л. збору на 1 склянку окропу – випити в 3 прийоми протягом дня. курс лікування – 2-3 тижні. Це засіб добре допомагає при головних болях неврологічного характеру.

Запаморочення після інсульту може бути пі вегето-судинної дистонії.

Почуття страху знімуть реланіум, седуксен, але спочатку спробуйте рослинні народні засоби — настоянки або настій пустирника, валеріани. (ЗСЖ 2010 р., №4, стор 28, )

Реабілітація після інсульту

Чоловік у 68 років переніс інсульт. 16 годин пролежав у лазні без свідомості, т. к. жив один. Ліва сторона була повністю паралізована. З перших же днів було величезне бажання відновитися. Пройшло 4 роки після інсульту, поки що не до кінця все виходить, але цілеспрямованість не проходить.

Хворий встає о 6 ранку, робить зарядку в ліжку, потім 100-150 присідань, 50-70 віджимань від турничка. Розробляючи ліву руку, 30 разів піднімає цегла, 20 разів віджимає від себе і притягує.

На сніданок їсть запарені окропом вівсяні пластівці, додавши в них курагу, чорнослив, родзинки, свіжі або морожені ягоди, волоські горіхи, натерту моркву.

Для профілактики повторного інсульту п’є суміш з лимонів, часнику і меду 3 рази на день.

На вечерю з’їдає 3 ст. л. гречаної крупи, розмоченої в кефірі з додаванням меду. Через годину після вечері — стакан кефіру (ЗСЖ 2010 р, №6, стор 9)

За рецептом Авіценни

У жінки 8 років тому стався інсульт. Була паралізована права сторона, порушена мова. «Швидка» до лікарні хвору не взяла, призначили лікування на дому.

Коли на другий день прийшла медсестра ставити укол, хвора мімікою попросила її взяти кров з вени, т. к. читала у Авіценни, що при інсульті допомагає кровопускання. Медсестра довго не погоджувалася, але потім все-таки взяла кров. В цей же день у хворої відновилася мова.

На другий день, побачивши поліпшення, медсестра кров знову взяла – 5 мл Відійшла нога. На третій день після взяття крові хвора після інсульту повністю відновилася. Тепер ніхто не вірить, що інсульт у неї був. (ЗСЖ 2011 р., №4, стор 40)

Не використовуйте народні засоби, не порадившись з лікарем! Пам’ятайте, що всі методи можуть мати індивідуальні протипоказання.


Ще статті про цю хворобу:

Короткий опис статті: відновлення після інсульту Відновлення мови і рухів після інсульту, навіть в самих безнадійних випадках, можливо, про це говорять ці історії людей, які перенесли інсульт з важкими наслідками інсульт

Джерело: Хворі після інсульту – відновлення мови і рухів – історії одужання |

Також ви можете прочитати