Ліки після інсульту: препарати, таблетки

15.09.2015

Лікарські препарати після інсульту


Інсульт грубо вривається в життя людини, і щоб звести до мінімуму наслідки хвороби і запобігти її повторного повернення хворому доводиться приділяти багато уваги контролю стану свого здоров’я: регулярно проходити всі необхідні обстеження, постійно спостерігатися у лікаря і до кінця життя приймати лікарські препарати, що викликають значні поліпшення кровообігу.

Інсульт – це специфічна хвороба, оскільки ліки від мозкового інсульту просто немає. Є тільки препарати, які можуть попередити захворювання або лікувати наслідки інсульту і ускладнення після тромбозу судин або мозкового крововиливу.

При належному лікуванні, при спільній роботі хворого, його близьких і лікарів, навіть після важкого захворювання з великою кількістю супутніх хвороб можна відновити нормальний кровообіг головного мозку, багато втрачені при інсульті функції або хоча б наблизитися до доинсультному рівнем активності.

Звичайно, набагато простіше ще до лікування попередити підступну хворобу, ніж потім ліквідувати її небезпечні наслідки порушення мозкового кровообігу. На жаль, ліки для профілактики, які могли б ефективно запобігати почався процес загибелі клітин головного мозку, поки що не можна знайти в широкому продажі. Хоча в медичних лабораторіях Америки та Ізраїлю такі препарати для запобігання інсульту вже тестуються.

Щоб не дати хворобі «розгулятися», важливо на кожному етапі лікування правильно підібрати ліки, особливо для її профілактики.

Терапія на початку хвороби

На початку інсульту головного мозку, при перших ознаках нездужання і порушення мозкового кровообігу – запамороченні, потемнении в очах – необхідно викликати швидку допомогу і виміряти артеріальний тиск, оскільки саме воно є основною причиною виникнення хвороби.

При значному артеріальному тиску треба відразу ж прийняти гіпотензивні препарати і покласти таблетку гліцину під язик. Чи можна внутрішньом’язово зробити ін’єкцію церебролізину. Так як ноотропні засоби для профілактики інсульту здатні захищати нервові клітини, це зменшить ступінь ураження головного мозку і стабілізує мозковий кровообіг.


Церебролізин і гліцин – це найбільш безпечні та ефективні ліки, які призначають при інсульті, і приймати їх можна не боячись за наслідки. Вони не несуть ніяких побічних дій, а сприяють відновленню нормального мозкового кровообігу. Люди, що мають високий артеріальний тиск завжди повинні мати їх у себе в аптечці. Придбати ці препарати для профілактики, лікування захворювання і поліпшення свого стану можна в аптеці.

При перших ознаках інсульту не можна приймати судинорозширювальні ліки, такі як папаверин або но-шпа. Вони розширюють судини, але діють переважно на здорових ділянках, а в пошкоджених судинах мозковий кровообіг, навпаки, знижується. Це може призвести до загибелі клітин головного мозку.

Безпечно і цілком виправдане застосування гомеопатичних препаратів, які чудово діють на самому початку хвороби і в значній мірі можуть навіть полегшити її перебіг і дещо стабілізувати кровообіг. Такі препарати абсолютно безпечні і можуть поєднуватися з багатьма лікарськими засобами і з успіхом використовуватися для лікування і профілактики захворювання.

Але приймати будь-які ліки для профілактики або на початку розвитку хвороби необхідно тільки в тому випадку, якщо їх призначають лікарі. Самолікування може не викликати поліпшення стану і призвести до зворотного результату.

Препарати в лікувальному закладі

При діагнозі «ішемічний інсульт» або «інфаркт головного мозку» в перші два-три години лікарі можуть призначити препарати, які допоможуть ліквідувати тромб і відновити кровообіг. Якщо ж інфаркт мозку тільки починає розвиватися, то в такому випадку можуть бути використані препарати для зниження згортання крові. Це може бути анкрод – препарат, виготовлений на основі зміїної отрути, або який-небудь інший тромболітик. Правда, дія цих лікарських засобів для лікування захворювання і поліпшення стану проявляється тільки обмежений час.

Доведено, що якщо медики почали вводити препарати, які розріджують кров протягом перших трьох годин після того, як почався інфаркт головного мозку, то можна уникнути паралічу та інших згубних наслідків інсульту. Наприклад, здатні зменшити набряк мозку такі препарати, як манітол.


Після того, як стан хворого стабілізується, для забезпечення нормального кровообігу в ураженій ділянці головного мозку призначають лікування. Це допоможе запобігти новий інфаркт мозку, а також реабілітувати деякі мозкові функції.

Зазвичай для лікування мозкового інсульту призначаються такі поліпшують стан хворого лікарські препарати, як енцефабол, вінпоцетин, актовегін. За показаннями обов’язково призначаються і вводяться внутрішньовенно гіпотензивні, вазотонические, спазмолітичні, кардіотонічні та протинабрякові препарати.

При такому захворюванні терапія в основному заснована на лікуванні симптомів, оскільки після закінчення буквально декількох годин наслідки мозкового інсульту можуть бути фатальними.

При захворюванні часто розвивається гіпоксія головного мозку, тому відмінні результати для її профілактики дає лікування киснем – кисневі коктейлі, інгаляції, гіпербарична оксигенація. Антигіпоксантів і антиоксиданти призначаються зазвичай для лікування всіх хворих, оскільки вони посилюють насичення тканин головного мозку киснем і покращують гиподинамику. Чудово зарекомендував себе в цій ролі мексидол.

Ліки для стабілізації стану

Щоб не допустити рецидиву захворювання, приймати для профілактики стабілізуючі тиск препарати доведеться ще дуже довго.

Крім того, в обов’язковому порядку для лікування захворювання хворому призначаються антидепресанти. З їх допомогою не лише усувається відчуття страху у хворого, але і ліквідуються негативні симптоми, які відчуває хворий з різними порушеннями мозкового дії. Такі таблетки допомагають подолати почуття тривоги, сумніви, а це в свою чергу позначиться і на загальному стані пацієнта.

При відсутності грубих показань хворий, який переніс ішемічний інсульт, повинен для профілактики довічно приймати препарати з групи антиагрегантів: таблетки клопідогрелю або аспірину, а в окремих випадках їх поєднання. Такі лікарські засоби перешкоджають утворенню тромбоцитів, що відіграють основну роль в утворенні тромбів в судинах. Доведено, наприклад, що регулярне вживання аспірину або клопідогрелю значно знижують ризик повторного мозкового інсульту і нормалізують мозковий кровообіг.

Ішемічний інсульт лікується, і мозковий кровообіг найчастіше відновлюється. Рання госпіталізація, уважний догляд, нагляд за пацієнтом в умовах лікарні та симптоматична терапія визначають результат хвороби. При стабільному перебігу мозкового інсульту хворому показана навіть лікувальна фізкультура.

А ось геморагічний інсульт, який представляє собою крововилив, протікає зазвичай важче і вимагає більш складного лікування. Тут можлива тільки нейрохірургічна операція з пережатию кровоточить мозкової судини або по видаленню кров’яного ділянки головного мозку. Таке лікування є єдино правильним, відновлює кровообіг, але пов’язане з високим ризиком для хворого.

Короткий опис статті: лікування після інсульту Ліки після інсульту. Терапія на початку хвороби, препарати в лікувальному закладі, ліки для стабілізації стану. Рекомендації на стадіях лікування. ліки інсульт

Джерело: Ліки після інсульту: препарати, таблетки

Також ви можете прочитати