Після видалення фіброаденоми молочної залози

13.04.2017

Після видалення фіброаденоми молочної залози

Жіноча груди включає часточки (виробляють молоко залози) і вивідні протоки (трубчасті елементи, які переносять молоко до соску). Структура грудного органу представлена залозистої, сполучною і жировою тканинами. Фіброаденоми розвиваються з клітин залози і грудних проток, утворюючи тверде ущільнення.

Фіброаденома – це доброякісне новоутворення, яке не сприяє і не трансформується в рак молочної залози. Вважається, що вони виникають із-за підвищеної чутливості організму до жіночого гормону естрогену.

Перед проведенням хірургічної операції з видалення доброякісного новоутворення пацієнт повинен бути ознайомлений з післяопераційними наслідками для забезпечення належного відновлення і зцілення пацієнтів.

Після видалення фіброаденоми молочної залози: наслідки та ускладнення

Після видалення фіброаденоми молочної залози пацієнт протягом декількох годин може відчувати спрагу. В ранньому післяопераційному періоді у хворих спостерігаються больові відчуття в області грудної клітини та в зоні операційного шва. Якщо біль стає нестерпним, то лікарі, як правило, призначають протизапальні і болезаспокійливі засоби. При виникненні синців і саден рекомендується пройти курс вітамінотерапії. Хірургічні шви з часом можуть перетворитися в рубцеву тканину. Для розсмоктування рубців високу ефективність показує застосування спеціальних кремів. Використання противорубцовых засобів може зменшити видимість колоїдних змін шкіри.

Після видалення фіброаденоми молочної залози

Відновлювальний період

Для оптимальної реабілітації після оперативного лікування лікарі рекомендують дотримуватися режиму повноцінного відпочинку та включити в щоденний раціон продукти з високим вмістом білка, вітаміну С. Комфортні відчуття для жінки в післяопераційному етапі забезпечуються завдяки носіння правильно підібраного бюстгальтера. Деякі пацієнти вважають за краще носити спортивний ліфчик протягом декількох днів, після чого налаштовують ремені бюстгальтера для запобігання тертя тканини про прооперовану поверхню.

Тривалість реабілітаційного періоду

Пацієнтам, у яких фіброаденома молочної залози була прооперована в стаціонарних умовах під загальним наркозом, потрібно в середньому від 2 до 8 днів для відновлення організму. Видалення доброякісного новоутворення можливо також методом криоабляции (використання глибокого заморожування пошкоджених тканин), який проводиться амбулаторно під місцевою анестезією і дозволяє пацієнтці повернутися до звичайного життя вже на наступний день.

Фіброаденома молочної залози після операції: рецидив захворювання

Діагностику рецидиву доброякісного новоутворення проводить гінеколог або мамолог. На першому етапі обстеження лікар пальпаторно визначає локалізацію зони затвердіння грудної тканини. Для підтвердження діагнозу використовується ультразвукове обстеження грудей, яке дозволяє уточнити розміщення пухлини та її консистенцію. Метод мамографії вважається ефективним тільки при обстеженні пацієнток старшого віку. Рентгенівське випромінювання під час даного дослідження, у молодих дівчат може збільшити шанси розвитку раку молочної залози. так як грудна тканина жінок у віці до 35 років дуже чутлива до радіаційного впливу.

У деяких клінічних випадках спостерігається повторне утворення фіброаденоми на колишньому місці або в іншому ділянці грудної тканини. Враховуючи можливість виникнення рецидивів доброякісного новоутворення онкологи радять прооперованим пацієнтам проходити щорічні профілактичні огляди. Виявлена фіброаденома молочної залози після операції, розмір якої не перевищує 2 см, не піддається оперування, оскільки вона не вважається небезпечною для організму. Також, багато дослідників стверджують, що часті хірургічні втручання можуть призвести до деформації форми грудей. Однак, якщо пухлина досягає 3 см у діаметрі, то хірурги рекомендують провести радикальне висічення патологічних тканин.

Груди після видалення фіброаденоми: годування і лактація

Грудна залоза з фіброаденомою або після видалення фіброаденоми молочної залози виробляє молоко, поживні якості якої знаходяться в межах фізіологічної норми. Це пояснюється тим, що доброякісна пухлина грудей не є рак і у більшості випадків не має шкідливого впливу на жіночий організм.

Якщо фіброаденома досягає значних розмірів і має болюче вплив на пацієнтку, то доцільним методом лікування вважається хірургічна операція. Також необхідно визначити можливу причину формування новоутворення. Частим етіологічним чинником утворення рецидивних форм фіброаденоми є порушення гормонального балансу жіночого організму. В таких випадках перед проведенням оперативного втручання жінці призначається курс гормонотерапії для відновлення нормального гормонального фону.

Короткий опис статті: реабілітаційний центр москва Життя і прогноз, відновний період, ускладнення, наслідки, рецидив і годування грудьми після видалення фіброаденоми молочної залози. Онкологія грудей.

Джерело: Після видалення фіброаденоми молочної залози

Також ви можете прочитати