Як відкрити дитячий розвиваючий центр: документи, ліцензування та особливості

13.04.2017

Ростимо розумних дітей: як відкрити дитячий розвиваючий центр

Як відкрити дитячий розвиваючий центр: документи, ліцензування та особливості

Зміст:

У протистоянні батьків — адептів вільного виховання і прихильників раннього дитячого розвитку вже багато років впевнено перемагають останні. Все більше батьків замислюються про розвиваючих заняттях для свого чада мало не з пелюшок, і відкриття дитячого центру може стати прибутковою бізнес-ідеєю. Що ж потрібно для реалізації такого проекту? Спробуємо скласти покроковий план, як відкрити дитячий розвиваючий центр.

Крок 1. Формулюємо концепцію

Перш ніж складати бізнес-план, необхідно визначитися з форматом майбутнього центру. Універсальні дитячі групи з різновіковим складом, куди батьки можуть «закинути» дитину на кілька годин, поки займаються справами – послуга затребувана, але до розвиваючого навчання такий «дитсадок на годину» відношення не має. Клієнти – батьки повинні розуміти, кому вони довіряють своїх дітей і за що платять гроші, тому ретельно продумайте концепцію роботи:

 • вік прийнятих дітей;
 • принцип формування груп (вікові рамки, інші критерії);
 • основна спрямованість розвитку (всебічне, творчий, інтелектуальний, фізичний, упор на іноземну мову і т. Тут вступає в справу закон «Про освіту». Займатися дитячим дозвіллям, репетиторством, підготовкою до школи та іншими послугами без ліцензування приватним особам можна лише у формі індивідуальної педагогічної діяльності.

  Оформивши ІП без ліцензії, ви зможете особисто проводити заняття, взяти в центр адміністратора і технічний персонал, але ось наймати педагогічні кадри для роботи з дітьми, будучи в такому статусі, не можна. Запрошені викладачі також повинні бути індивідуальними підприємцями, інакше вам доведеться отримувати ліцензію на ІП або відразу реєструвати юридичну особу, ліцензуватися і ставати повноцінною освітньою організацією.

  Для відкриття бізнесу людиною, яка не «вариться» багато років в освітній системі, краще перший варіант: простіше і дешевше. Офіційне найменування центру, що фігурує у всіх документах, буде звучати як ваші ПІБ з приставкою ІП, а в побуті і рекламних матеріалах можете називати свою фірму як завгодно: розвиваючим центром, клубом, малышкиной школою і т.д.

  Отже:

  1. Оформіть ІП або ТОВ. подавши документи в податкову інспекцію за місцем проживання.
  2. Заповнюючи заяву, вкажіть правильні види діяльності за КВЕД. наприклад, 85.32 (догляд за дітьми), 93.05 – персональні послуги, 92.51 – клубна діяльність.
  3. Виберіть оптимальний режим оподаткування. Швидше за все це буде «спрощенка»: вести бухгалтерію і здавати звітність на УСН самостійно не складно.
  4. Відкрийте розрахунковий рахунок у банку.

  Крок 3. Отримуємо ліцензію

  Якщо хочете найняти вчителів або зважилися відкрити ТОВ, відразу готуйтеся до оформлення ліцензії. Вам знадобляться документи:

  • договір на приміщення під дитячий центр (оренда або власність);
  • висновок СЕС та протипожежної служби на приміщення;
  • свідоцтво про держреєстрацію фірми;
  • статут ТОВ;
  • освітня програма;
  • перелік методичних матеріалів і навчальних посібників в наявності;
  • відомості про викладацький склад.

  Зазначений пакет документів потрібно подати в комітет освіти і чекати схвалення ліцензії. Справа ця не швидка і не просте, і доцільніше до нього приступати, коли бізнес стане на ноги. На початковому етапі розсудливо все ж не вплутуватися в цей складний процес і поки попрацювати як ІП – відкрити дитячий розважальний центр, що не вимагає залучення професійних педагогів. Якщо ви так і вчинили, крок 3 можете сміливо пропустити.

  Крок 4. Оформляємо приміщення

  Для розміщення дитячого центру приміщення має відповідати певним вимогам:

  1. Окреме нежитлове приміщення.
  2. Не підвал, напівпідвал або цокольний поверх.
  3. Висота стель від 3 м.
  4. Бажано наявність пожежного виходу.
  5. Встановлена система пожежної сигналізації.

  Роблячи ремонт, потрібно керуватися правилами, регламентованими Санпін 2.4.1.2440-10:

  • у приміщенні повинні бути виділені приміщення для роздягання, ігрова кімната, використовувана для занять, санвузол;
  • стіни – пофарбовані або покриті вологостійкими шпалерами;
  • стелі – рекомендується побілка або покриття водоемульсійною фарбою;
  • підлоги – рівні, без дефектів, не слизькі;
  • електричні розетки і вимикачі на висоті, недосяжній дитині (від 1,8 м).

  Підготувавши приміщення належним чином, закупити необхідні меблі, іграшки, інвентар для спортивних ігор, матеріали для занять. Після чого розважальний центр без освітніх послуг готовий до прийому дітей.

  Освітня організація зобов’язана узгодити використання відремонтованого приміщення з Росспоживнаглядом, і тільки отримавши дозвіл на експлуатацію, запрошувати до себе вихованців. Не варто нагадувати, що все обладнання та іграшки повинні бути безпечними і мати сертифікати.

  Де знайти місце під дитячий клуб? Найпростіше вирішити проблему в невеликому місті – можна сміливо брати будь-яке підходяще приміщення на прохідною вулиці або площа від 50 кв. м в торговому центрі. У великих містах враховуйте конкурентне середовище (поблизу небажано розташування аналогічних закладів), а також вашу цільову аудиторію. Елітний дитячий клуб не може перебувати в робочому кварталі, а бабусям і мамам, які живуть в спальному районі, зручніше водити дітей на заняття в межах крокової доступності.

  Визначившись з місцем, не забудьте продумати інтер’єр у відповідності з концепцією вашої школи.

  Крок 5. Підбираємо персонал

  Навіть якщо ваш центр ще не повністю укомплектований дітьми, навряд чи у вас вистачить часу стежити за порядком і займатися господарськими питаннями. Вам знадобляться 1-2 адміністратора (вважайте завантаження від режиму роботи) і прибиральниця. На практиці в невеликих дитячих клубах адміністратор відповідає за чистоту.

  Як відкрити дитячий розвиваючий центр: документи, ліцензування та особливості

  Питання з педперсоналом буде вирішуватися в залежності від формату і рівня вашого закладу: які послуги ви пропонуєте, скільки набрали груп і т. д. Можливо, ви обмежитеся парою вихователів, але повноцінний розвиваючий центр немислимий без викладачів англійської, вчителів танців, живопису, дитячого психолога. Штат можна поповнювати поступово, по мірі введення нових послуг і комплектації груп.

  Підбір педагогічних кадрів – цілком ваша відповідальність: не соромтеся запитувати у претендентів рекомендації, перевіряйте документи про освіту, цікавтеся досвідом роботи. Далеко не кожна людина з педобразованием здатний ладити з маленькими дітьми: обов’язково контролюйте роботу викладачів, відвідуйте заняття, отримувати зворотний зв’язок від батьків.

  Якщо ви позиціонуєте як заклад з розвивальною функцією, ваші заняття повинні давати результати. Кожен викладач повинен розробити критерії оцінки дитячих успіхів, які будуть зрозумілі батькам – багато хто з них активно цікавляться, чим займається дитина у центрі, і чи є від цього якийсь толк. У клубі переважно розважального характеру ніяких жорстких вимог немає, батькам важливо, щоб за їх чадом добре доглядали.

  Але головне – діти повинні з задоволенням ходити в ваш центр і стати постійними клієнтами. Якщо дитині не цікаво, через кілька занять мама забере її від вас, і, з великою часткою ймовірності, віддасть вашому конкуренту. Кожен педагог своїми особистими якостями і ставленням повинен підтримувати у дітей бажання відвідувати клуб.

  Крок 6. Шукаємо клієнтів

  Якщо вам вдасться догодити своїм маленьким клієнтам та їхнім батькам, вони послужать вам хорошу службу, передаючи контакти центру в своєму оточенні. Але це станеться не відразу. Перших відвідувачів потрібно спочатку знайти і зацікавити. Почніть з безкоштовних і маловитратних рекламних заходів:

  • поки будете робити ремонт, не забудьте розмістити анонс про швидке відкриття;
  • влаштуйте привертає увагу відкриття центру (кульки, музика тощо);
  • зробіть яскраву вивіску і навігацію;
  • скористайтесь можливостями соціальних мереж та інтернет-спілкування: запрошуйте клієнтів через «мамские» форуми, створюйте свої групи;
  • роздеріть візитки найближчим офісних і торгових центрів;
  • пройдіться по дитячим майданчикам з листівками;
  • домовтеся з найближчими жилконторами про розміщення оголошень на їх інформаційних дошках;
  • не полінуйтеся зробити сайт.

  Якщо можете виділити бюджет на рекламу, можливостей залучити клієнтів буде ще більше.

  Скільки коштує відкрити дитячий розвиваючий центр

  А тепер у цифрах. Скільки потрібно грошей на відкриття дитячого клубу, і як скоро він окупиться? Розглянемо найпростіший варіант. Розраховуйте на початкові вкладення не менше 600 тис. руб. Сюди входять:

  • організаційні витрати (реєстрація, рахунок у банку) – від 2000 руб.;
  • облаштування приміщення – від 250000 крб.;
  • придбання обладнання, іграшок, матеріалів – від 200000 крб.;
  • меблі – від 100000 крб.

  Зазначені суми приблизні і приведені на прикладі дитячого клубу, функціонуючого в спальному районі одного з обласних центрів. Приміщення площею близько 80 кв. м. розташоване на 1 поверсі житлового будинку, розраховане на 2 ігрові кімнати. Постійні витрати дитячого центру складаються з оренди (це найбільш суттєва частина щомісячних витрат), заробітної плати, комунальних і інших платежів, реклами.

  На чому заробляє дитячий центр:

  1. У клубі на постійній основі займаються приблизно 50 малюків – їм батьки купують місячні абонементи на 8 занять. Частина дітей ходить періодично (по 400 рублів за раз). Виручка з цих занять повністю покриває базові витрати ІП.
  2. У центрі приймають дитячий психолог, логопед (по запису).
  3. В клубі продаються дитячі книги, іграшки, товари для творчості, святкові аксесуари.
  4. 2 рази на тиждень проводяться творчі майстер-класи для дорослих і дітей.
  5. За замовленням організовуються дитячі свята (дні народження, ялинки).
  6. У вечірній час один з кабінетів здається в суборенду приватного психолога.

  З грамотною організацією роботи проект здатний окупити себе протягом року, але це скоріше оптимістичний сценарій, оскільки в реальності далеко не відразу все виходить. Середній термін окупності дитячого центру – 24-30 місяців.

  Короткий опис статті: дит центр Для відкриття дитячого центру потрібно дотримати безліч умов, але головне – вміти ладити з дітьми та їх батьками. Що з себе представляють дитячі розвиваючі центри як бізнес?

  Джерело: Як відкрити дитячий розвиваючий центр: документи, ліцензування та особливості ведення бізнесу

Також ви можете прочитати