Заява про відновлення строку прийняття спадщини зразок в 2017 році

13.04.2017

Заява про відновлення строку прийняття спадщини

Заява про відновлення строку прийняття спадщини

У цій статті розглянемо, заява про відновлення строку прийняття спадщини. Кончина близької людини не може пройти безболісно для його родичів. Деякі приймають біду настільки близько до серця, що забувають про те, що необхідно привести в порядок справи, безпосередньо пов’язані з цією трагедією. Мова йде про спадщину. Його необхідно прийняти протягом шести місяців після кончини людини або дати визнання його смерті в судовому порядку. Бувають і інші випадки. Родич знайшов час на похорон, але, на більшу відпустки просто не вистачило. Часто буває так, що спадкоємці починаються користуватися своїми частками, не вживаючи жодних заходів для їх оформлення в особисту власність. Слід пам’ятати, що перше, що потрібно зробити після передання тіла землі — узаконити своє право на отписанные покійним цінності. В іншому випадку, чекають судові позови, які починаються з оформлення та подання до суду заяви про відновлення строку прийняття спадщини.

Наслідки несвоєчасного набрання спадщину

Більшість наших співвітчизників мають дуже туманне поняття про такій галузі права, як майнові і спадкові справи. Це призводить до того, що, будучи спадкоємцями за заповітом або законом, вони вважають, що стають власниками майна автоматичними. Це велика помилка. Вступ у право власності передбачає кілька етапів юридичної діяльності. Одного згадування людини в заповіті або визнання його спадкоємцем за законом, зовсім недостатньо для того, щоб стати повноправним власником отписанных цінностей. Це може викликати ряд серйозних ускладнень, які можуть призвести до втрати належної частки.

Ось які ситуації можуть виникнути:

 1. При появі бажання або необхідності, продати, заповісти чи подарувати успадковану річ, зробити це не вийде. Передавати іншим людям можна тільки об’єкти, у яких є законний власник. Першим кроком до цього буде позовна заява про поновлення строку для прийняття спадщини.
 2. Якщо у заповіті або за законом є кілька спадкоємців, то вони можуть скористатися таким становищем і спробувати відсудити «безхазяйне» майно на свою користь.
 3. Раптова смерть спадкоємця. В цьому випадку його діти можуть позбутися права на його частку в майні спадкодавця.

Коли наступник покійного звертається в нотаріальну контору по закінченні шести місяців після відкриття спадкової справи, то нотаріус йому цілком правомірно відмовляє у прийнятті заяви про поновлення строку спадкування. Оскільки юрист прав за всіма статтями, і його дії оскарженню не підлягають. Той, хто спробує це зробити в суді, тільки даремно витратить свої гроші і час. Але, скористатися послугами фахівця можна і потрібно. За чисто символічну плату він підкаже, яким повинен бути план подальших дій, і які перспективи на успіх. Крім того, нотаріус здатний надати неоціненну допомогу у написанні такого відповідального документа, як заява про поновлення строку успадкування.

Підстави для звернення в суд

Причини звернення в суд

Готуватися до подачі позову до суду потрібно дуже грунтовно. Слід знати, що заява про поновлення строку спадкування може бути прийнято і розглянуто позитивно, лише при наявності поважних причин. Ними є об’єктивні перешкоди, які перешкодили здійснити спадкоємцю дії, які він мав право зробити у відповідності з чинним законодавством.

Не можуть бути поважними причинами такі аргументи позивача:

 • незнання законодавчих актів про правила та строки прийняття майна, що є спадщиною;
 • непоінформованість про існування заповіту або цінностей, що залишилися після покійного;
 • тимчасова або постійна непрацездатність, утрудняє (але, не робить неможливим) пересування;
 • похилий вік;
 • відсутність фінансів для приїзду до місця відкриття спадкової справи;
 • сильна зайнятість на роботі;
 • погана погода той момент, коли наступник збирався здійснити політ;
 • невизначеність серед приймачів з приводу визначення конкретної особи, що приймає майна.

Подібні причини можуть бути сприйняті судом, як безпідставні відмовки, що свідчать про неповагу до пам’яті покійного. Наступник може бути вызнан негідним, і позбавлений належного йому майна.

Важливо знати: Заяву в суд на відновлення терміну спадкування можна подавати тільки при наявності вагомих причин, які призвели до запізнення до призначеного строку звернення до нотаріуса з претензіями на спадщину.

Поважними причинами неявки в термін можуть послужити такі обставини:

 • знаходження тривалої та відповідальної закордонному відрядженні або у віддаленій експедиції, далеко від населених пунктів;
 • строкова служба в одному з родів військ силових структур країни;
 • перебування під слідством або в місцях відбування покарання;
 • незнання того, що спадкодавець помер;
 • втрата в дорозі цінного листа з завіреним заявою;
 • важка хвороба, яка викликала обмеження рухливості і дієздатності наступника.

Як правило, служителі закону приймають до уваги такі пояснення при їх документальне підтвердження. До збору виправдувальної документації слід підходити дуже уважно. Всі її джерела будуть перевірятися на правдивість і достовірність. Підробка може перевести наступника з категорії позивача у категорію обвинуваченого.

В якості доказів поважних причин несвоєчасного подання заяви на спадщину можна уявити:

 • довідки, видані з місця роботи, лікувальних закладів та виправно-трудових установ;
 • відрядні посвідчення;
 • закордонний паспорт з відмітками про перетин кордону;
 • військовий квиток, в якому відзначено і завірений гербовою печаткою послужний список військовослужбовця строкової служби;
 • листи чи записи телефонних дзвінків родичів, в яких міститься неправдива інформація про те, що спадкодавець перебуває в доброму здоров’ї.

Всі підтверджуючі документи повинні бути оформлені у відповідності з діючими правилами. Їх текст повинен бути зрозумілий. Підписи повинні бути доповнені прізвищами, ініціалами та чітко видимою печаткою. Для додання ваги судовим позовом можна запросити свідків, які під присягою підтвердити невинність наступника, «спізнився» вчасно звернутися за своєю часткою спадщини.

Складання позову до суду

Складання заяви

Ніхто не збирається ставити під сумнів їх правдивість та правильність. Але, такий важливий документ необхідно заповнити з першого разу, без помилок і упущень. Позов не повинен суперечити чинному законодавству і не порушувати прав інших осіб (відповідач до них не відноситься). Без допомоги досвідченого юриста тут не обійтися.

Текст документа повинен бути написаний дрібним і розбірливим почерком. Допускається використання чорнила чорного або синього кольору. Помарки, виправлення, записи на полях не допускаються. Всі символи повинні бути зрозумілими, не викликають двояке тлумачення і сумнівів.

Структура заяви повинна бути такою:

 1. Найменування суду, якому адресується позов. Від кого він подається. Адресні дані, телефон.
 2. Дані про відповідача — управляюча житлова контора, фізична або юридична особа.
 3. подається Назва документа — «Заява про поновлення строку успадкування».
 4. Повна інформація про наследодателе, що включає його місце проживання і дату смерті.
 5. Ступінь споріднення покійним. Ставлення до спадщини за законом чи заповітом.
 6. Відомості про цінності, які належать позивачу у спадок.
 7. Ринкова вартість успадкованих речей (об’єктів).
 8. Перелік причин, які не дозволили наступнику вчасно вступити у спадок. Докази, які підтверджують його правдивість.
 9. Клопотання перед судом про поновлення/продовження строку для подачі заяви.
 10. Підпис, прізвище, ініціали, дата.

До позовної заяви додаються документи, які підтверджують правоздатність спадкоємця просити про перенесення встановлених законом строків і обґрунтована відмова нотаріуса у прийнятті заяви. При позитивному вирішенні питання відповідачу пропонується повернути об’єкт спадщини позивачу або відшкодувати його оціночну вартість.

Короткий опис статті: поняття про реабілітацію Заява про відновлення строку прийняття спадщини може бути розглянуто… Позовна заява на відновлення строку для прийняття спадщини повинно…

Джерело: Заява про відновлення строку прийняття спадщини — зразок у 2017 році

Також ви можете прочитати